İBRAHİM BİLGİN VE ARKADAŞLARI ‘SİVİL’ HAREKET OLARAK GÜNDEM BELİRLİYOR

İBRAHİM BİLGİN VE ARKADAŞLARI ‘SİVİL’ HAREKET OLARAK GÜNDEM BELİRLİYOR
REKLAM ALANI
Yayınlama: 05.01.2024
33
A+
A-

DÜZCE BELEDİYESİ 23 NISAN PARKI KAFETARYASINDA 4 OCAK 2024 Perşembe günü akşamı bir araya gelen kanaat önderlerine ilk sunumu DÜZCE ORMAN FAKÜLTESİ ÖĞRT.ÜYESİ Doç.Dr. Şemsettin KULAÇ yaptı. TEK KÖK AĞAÇ FINDIK konusunda yapılan çalışmalar ve elde edilen başarıları anlatan Sayın Kulaç, mevcut fındık arazilerimizde yapacağımız dönüşüm ile fındıkta lider ülke olmaya devam edebileceğimizi, aksi takdirde tek kök ağaç fındık ile üretim yapan ülkeler ile yarışamayacağımızı örnekleriyle anlattı.

Daha sonra söz alan, Yazar İbrahim BİLGİN Akçakoca hakkında bilgiler verdi. Sayın Bilgin, Akçakoca’yı üç döneme ayırarak verdiği bilgilerde, Efsane Dönemine ait argonat efsanesi ile Karadenizi keşfeden Yunanlıların kurdukları Dias’tan, Hikâye Döneminde Göynük, Mudurnu, Bolu, Yığılca üzerinden gelen Selçuklu Oğuz Boylarının verdikleri isim ile Akçaşar’dan, Konuralp Beyin savaşmadan teslim aldığı, Osmanlı Sarayının, donanma ihtiyacı için gerekli olan, kestane ağacı tomruklarını temin eden Akçaşehir’den ve Kayıtlı Döneminde kurtuluş savaşındaki verilen mücadele olmak üzere Akçakoca Tarihinden bahsetti. Sorulan sorulara verilen cevaplardan sonra, Yazar İbrahim Bilgin Düzce Belediye Başkanlığı tarafından temin edilen “Küçük Şehrin Büyük Hikayesi Akçakoca” kitabını imzalayarak katılımcılara takdim etti.

Program, organizasyonu hazırlayan emekli eğitimci Mehmet Akbacak ve şair Abdullah Çelebioğlu’nun teşekkür konuşması ile sona erdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.