Akçakoca Vilayetler Evi Düzce Belediyesi’nin Oldu

Akçakoca Vilayetler Evi Düzce Belediyesi’nin Oldu
REKLAM ALANI
Yayınlama: 29.12.2023
3
A+
A-

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Düzce’de turizm hizmetlerini çeşitlendirmek amacıyla yürüttüğü çalışmalara yeni bir boyut kazandırdı. Doğa turizminden deniz turizmine, yayla konaklamalarından tarih koridoruna kadar her noktada turizm atağına geçen Düzce Belediyesi hazırlanan protokol ile İçişleri Bakanlığı’na bağlı bulunan Akçakoca Ve Otel ile Yukarı Mahallede bulunan Akçakoca Bey Konakları’nın işletmesini devraldı.

Düzce Valiliği ve Vilayetler Birliği’nin imkanlarıyla yapılan tesisilerin Akçakoca’da yer alması nedeniyle işletmelerinin Akçakoca Belediyesine verilmesi beklenmekteydi. Son gelişme ile bu beklenti suya düşmüş oldu.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Düzce’nin gelişmişlik seviyesi ve turizm potansiyeline katkı sağlamak amacıyla yeni projeler hazırlamayı sürdürüyor.

Geçtiğimiz günlerde Akçakoca’da yapılan görüşme ve tespit ziyaretlerinin ardından Ankara’ya giderek İçişleri Bakanlığı ile görüşen Başkan Özlü, Akçakoca Ve Otel ile Yukarı Mahalle’de bulunan Akçakoca Bey Konakları’nın Düzce Belediyesi şirketi Beltur A.Ş.’ye devrini sağladı. İlgili yerler için hazırlanan protokolü Başkan Özlü müjde vererek imzaladı.

“HER VATANDAŞIMIZ İÇİN ULAŞILABİLİR TATİL”

Akçakoca Kalkın Köyü sınırları içinde bulunan ve daha önce Milli Takımlar Kampı olarak bilinen denize sıfır yapının Düzce Belediyesi işletmesine devredilmesi ve resmi prosedürlerin yerine getirilmesi sonrası 2 bin 468 metrekare alan üzerinde 52 oda kapasiteli otel binası restore edilerek hazırlanacak. Bahar dönemine kadar hizmete hazır hale getirilmesi planlanan otel hakkında açıklama yapan Başkan Özlü “Düzce’yi her kulvarda yeniden inşa etmek, potansiyelini ortaya çıkarmak için sayısız projeler hazırladık, uyguladık. Bu da şehrimiz için bir ilktir. İçişleri Bakanlığı’mıza bağlı bulunan Akçakoca Ve Otel’i Beltur A.Ş. işletmesi haline getirdik. Her vatandaşımızın deniz turizmine erişmesi, gönlünce tatil yapması için imkanlar oluşturuyoruz. Akçakoca Sahil Otel ismini artık çok duyacağız. Hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

BİR YANDA TARİH KORİDORUNDAN DENİZE AÇILAN GÜZERGAH, BİR YANDA YEMYEŞİL DOĞANIN İÇİNDEN ŞELALE VE YAYLALARA ULAŞAN YOLLAR…

Tesislerin Düzce’nin konsept tatil alışkanlıklarını kökten değiştirecek özelliklere sahip olduğunu dile getiren Başkan Özlü, Yukarı Mahalle’de bin 236 metrekare arsa içindeki iki tarihi konak hakkında konuşarak   “bu proje sayesinde Akçakoca’nın karakteristik mimariye sahip tarihi noktası Yukarı Mahalle’de bulunan Bey Konakları’nda köy tarzı konaklama imkanı olurken denize sıfır Akçakoca Sahil Otel ile bölgemiz yaz tatillerinin önemli noktalarından biri haline gelecek. Yani şehrimizin kuzeyine gittiğinizde Konuralp’ten geçecek, tarih koridorundan denize açılan bir güzergahta seyredeceksiniz. Güney kısımda ise muhteşem doğal güzellikler, şelale ve yaylalar sizi karşılayacak. Düzce’de her beklentiyi karşılayacak muhteşem konaklama alanları kullanıma açılacak. Ben şimdiden tüm hemşehrilerimize, şehrimize, bölgemize hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

REKLAM ALANI